خ. ستارخان، خ. شادمهر، پ. ۱۵۴، واحد ۳
  • شماره تماس ۰۲۱-۶۶۰۶۸۰۷۷

  • آدرس ایمیل

هوش مصنوعی در دیتا سنتر

نقش هوش مصنوعی در دیتا سنتر

برنامه‌ریزی ظرفیت شبکه با کمک هوش مصنوعی مراحل ابتدایی خود را پشت سر می‌گذارد، اما اغلب فروشندگان برنامه‌ریزی ظرفیت از جمله Cisco ، NetBrain ، Aria Networks ، Flowmon و SoloarWinds به دنبال اضافه کردن نوع خاصی از فناوری هوش مصنوعی به خدمات خود هستند، شرکت‌های دیگر نیز به دنبال انجام چنین کاری هستند. در این بین، فروشندگان الگوریتم‌ها و مدل‌های هوش مصنوعی مثل آی‌بی‌ام با برنامه واتسون به دنبال یافتن راهی برای ورود به این حوزه هستند.

فناوری هوش‌مصنوعی می‌تواند داده‌های ترافیکی شبکه را پردازش کند و مطابق با شرایط لحظه‌ای شبکه به صورت پویا تصمیمات مربوط به مسیریابی و تخصیص منابع را اتخاذ کند. یک شبکه مجهز به فناوری هوش مصنوعی به محض نصب و پیکربندی صحیح می‌تواند برنامه‌ریزی ظرفیت شبکه را به‌طور خودکار انجام دهد هوش مصنوعی می‌تواند انواع مختلفی از داده‌ها را به صورت بلادرنگ یا تقریبا لحظه‌ای تجزیه و تحلیل کند که برای مهاجرت سازمان‌ها از مراکز داده به شبکه مجازی حیاتی است .

بهترین روش به‌کارگیری فناوری برنامه‌ریزی ظرفیت شبکه قدرت گرفته از هوش مصنوعی پیدا کردن یک فناوری اثبات شده است که قبلا به سطوحی از موفقیت دست پيدا کرده و مورد پذیرش این صنعت بوده است.

شاید یک تصور غلط بزرگ در مورد استفاده از هوش مصنوعی برای برنامه‌ریزی ظرفیت شبکه این باشد که این فناوری به ویژه در مورد تعاملات انسانی به منابع زیادی احتیاج ندارد. چنین تصوراتی از آنجا ناشی می‌شود که برخی از فروشندگان این‌گونه تبليغ می‌کنند که شما تنها لازم است این ابزار را نصب کنید تا خودش بدون نیاز به مدیریت توسط شخص دیگری کارها را انجام دهد.

مثل هر فناوری نوظهور دیگری، برنامه‌ریزی ظرفیت با هوش مصنوعی با کاستی‌ها و مشکلات بالقوه‌ای همراه است که ممکن است به‌ طور ناخواسته باعث ضرر و زیان کاربران شود. پذیرندگان مشتاق می‌خواهند به سرعت از تمام این امکانات بهره ‌برداری کنند و انتظار دارند بدون تنظیم دقیق سیستم به نتایج آنی دست پيدا کنند. اگر سیستم داده‌های کافی برای تجزیه و تحلیل نداشته باشد یا این داده‌ها قابل اطمینان یا سازگار نباشند، ابزارها تصویر دقیقی از شبکه یا مشکلات مرتبط با عملکرد شبکه ارائه نمی‌ کنند .

استفاده از محصولات و خدمات هوش‌مصنوعی که مبتنی بر یک پلتفرم باز نباشد کار را برای گسترش خدمات هوش محور به سایر بخش‌های سازمان دشوار می‌کند. سازوكارهای آینده دیگر جدا و متمایز از یکدیگر نخواهند بود و بخش‌های مختلف یک سازمان شبکه، خدمات و داده‌های مصرفی خود را به منظور ارتقای کلی دپارتمان‌های سازمان با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند.